TJ Sokol Sedlice – TJ Sokol Putim 3 : 2, poločas 2 : 1

17.6.2017

Sestava: Staník – Adam Klimeš (65 Rejlek), Houdek, Hynouš, Josef Klimeš – Kačírek, Holan, Pekárek, Petráš – Šteier, Sup.

Trenér: Jiří Peroutka.

Branky: Šteier 2.

Ve dvacáté minutě jsme prohrávali 2 : 0 a obě trefy vyšly z téměř stejného místa, a to ze dvou až třech metrů za hranicí velkého vápna. Za pět minut se našim podařilo snížit Šteierem a takto skončil i první poločas.

Po nařízené penaltě jsme v šedesáté druhé minutě opět díky Šteierovi vyrovnali. Domácí po obdržené vyrovnávací brance zvýšili snahu, která byla korunována v osmdesáté druhé minutě vedoucí brankou po chybě celé naší obrany. Ve zbylém času domácí vítězství uhájili a zaslouženě zvítězili.

Poslední utkání sezóny jsme na hřišti třetího družstva v konečném hodnocení prohráli. Zápas se hrál v poklidném tempu. Obě mužstva, vědoma si svého postavení v tabulce, se k žádnému mimořádnému výkonu nevyhecovala. Domácí byli lepším mužstvem a vítězství v posledním utkání sezóny si zaslouží.
Po výborně odehrané první polovině soutěže na podzim jsme druhou jarní polovinu odehráli o něco hůře. Příčinou bylo dlouhodobé zranění dvou klíčových hráčů i postupné sebeuspokojení s dosavadními výsledky a umístněním v horní části tabulky. Vzhledem k tomu, že jsme byli nováčci a vůbec poprvé jsme hráli soutěž řízenou krajem, lze celkově hodnotit sezónu dle získaného pátého místa v konečném pořadí jako velmi úspěšnou a hráčům poděkovat.

Po podzimní polovině jsem v hodnocení použil lidového výrazu „jen tak dál a neusnout na vavřínech“. Jsem toho názoru, že se toto, k naší nelibosti tak z poloviny událo. Nezbývá než doufat, aby příští sezóna byla alespoň stejná, ne-li lepší.