TJ Hradiště – TJ Sokol Putim 1 : 2, poločas 0 : 0.

20.8.2017

Sestava: Staník – Kačírek, Nousek, Houdek (46 Smola), Klimeš – Sup, Holan, Šťastný – Šitner (70 Petráš), Bican (87 Jirsa), Šteier.

Trenér: Milan Satrapa.

Branky: Šteier 2.

Hned z úvodní akce jsme měli možnost skórovat. Druhou příležitost po pěkné kombinační akci zlikvidoval domácí brankář ještě lepším zákrokem. Až po čtvrt hodině domácí ohrozili naší branku a utkání se začalo pomalu vyrovnávat. Do konce poločasu si ještě každé mužstvo připravilo jednu příležitost, tyto zůstaly nevyužity, i proto skončil poločas bez branek.

Druhý poločas probíhal v duchu prvního s tím rozdílem, že jsme se dočkali i branek. V padesáté sedmé minutě otevřeli skóre domácí. Po menším závaru před naší brankou a nedůsledném odkopu uklidili domácí míč do naší branky. Je potěšitelné, že se naši po inkasovaném gólu nesesypali, ale důsledně vykročili za vyrovnáním. Výsledek se dostavil po zvýšené aktivitě, za necelých deset minut jsme vyrovnali Šteierem po rohovém kopu. V této fázi utkání jsme byli lepším mužstvem a touha po vítězství vyvrcholila v osmdesáté šesté minutě vstřelením druhé a vítězné branky opět Šteierem. Ve zbylém čase si naši již výhru v úvodním utkání nenechali vzít a zaslouženě odvážejí z Hradiště tři body.

Na úvod soutěže velice pohledné utkání. Domácí po sestupu z I. A třídy naznačili své možnosti a budou pro každého velice nepříjemným soupeřem. Naši sice překvapili mnohé diváky svoji hrou, ale pro nás, kteří sledujeme dění kolem našeho mužstva, to zase takové překvapení nebylo. Zápas lze hodnotit jako vyrovnaný s mírnější převahou našeho mužstva. O vítězství rozhodla větší vůle našich hráčů po vítězství. Pohledné utkání s možnostmi na obou stranách před výbornou návštěvou.

Vzpomínám si, že Hradiště bylo náš vůbec první soupeř, když jsme začínali v Putimi v polovině sedmdesátých let s fotbalem a bylo to pohárové utkání, které jsme prohráli. Doufejme, že se budeme nyní utkávat častěji, což bude dobré jen a jen pro fotbal a jeho příznivce.