TJ Sokol Putim – TJ Sokol Bělčice 6 : 3, poločas 2 : 2.

16.9.2017

Sestava: Staník – Adam Klimeš, Smola, Sup, Nousek – Šteier, Šťastný, Kačírek, Petráš – Šitner, Bican.

Trenér: Milan Satrapa.

Branky: Šitner 3, Bican + vlastní, Šťastný, Petráš.

Neslanou nemastnou a ještě tečovanou střelou jsme se v desáté minutě ujali vedení. Za deset minut bylo vyrovnáno po chybě ve středu hřiště. V této fázi utkání byli hosté jasně lepším mužstvem a pouze skvělé zásahy našeho brankáře nás zachránili před další pohromou. Vrcholem našeho zmaru byla čtyřicátá minuta, kdy po výkopu hostujícího brankáře si naše obrana vybírala volno a nechala uniknout hostujícího útočníka zcela osamoceného na našeho brankáře, který nabídnutou příležitost využil k otočení skóre. Naštěstí pro nás za dvě minuty poté, po sporné ofsajdové situaci Šitner unikl hostujícím obráncům a vyrovnal na 2 :2. Hra našeho mužstva v prvním poločasu byla bez pohybu, nedařila se kombinace a budila dojem nezájmu.

Patrně po důrazné domluvě o poločasové přestávce byl druhý poločas z naší strany nesrovnatelný s prvním. Hráči přidali na pohybu, tím se zlepšila kombinace a začali si vytvářet gólové příležitosti. V šedesáté minutě Šťastný z trestného kopu krásnou ranou vrátil vedení na naši stranu. V sedmdesáté Šitner po pěkné útočné akci zvýšil na 4 : 2, a za dalších pět minut Petráš po rohovém kopu zvýšil již na 5 : 2. Hostům svitla naděje v sedmdesáté šesté minutě, kdy po trestném kopu asi ze třiceti metrů si naši dali vlastní branku. Konečný výsledek 6 : 3, stanovil v osmdesáté minutě třetí brankou Šitner, který zakončoval do odkryté branky po velice pohledné akci našich.

Bělčičtí potvrdili pověst nebezpečného mužstva. Nutno dodat, že v prvním poločasu jim to naši velice usnadnili svoji liknavou hrou a hosté byli lepším družstvem. Druhý poločas byl z naší strany o něčem jiném. Hostům jako by došel dech, a naši v rozmezí 60 – 75 minuty rozhodli utkání ve svůj prospěch vstřelením tří branek.