FC Chyšky – TJ Sokol Putim 1 : 2, poločas 1 : 0.

25.9.2017

Sestava: Staník – Sup, Smola, Adam Klimeš, Houdek – Kačírek, Šťastný, Holan, Petráš – Šteier, Bican.

Trenér: Milan Satrapa.

Branky: Holan, Šťastný.

Když ve čtrnácté minutě udělil rozhodčí žlutou kartu Holanovi za zbytečné řečnění, všichni domácí příznivci včetně domácí lavičky mu tleskali. Ve dvacáté druhé minutě otevřeli domácí brankový účet utkání, po opětovné chybě našich ve střední časti hřiště. Ve vyrovnaném prvním poločasu měla obě mužstva dvě až tři gólové příležitosti, využita byla jen jedna domácími.

Úvod druhého poločasu byl ve znamení mírnější převahy domácích, kteří postupně zvyšovali tempo a vytvořili si dvě čisté brankové příležitosti, které nevyužili a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky. V sedmdesáté minutě po autovém vhazování si Holan převzal míč a svým typickým způsobem přešel přes dva domácí hráče a tvrdou střelou z hranice velkého vápna zakončil. Jeho emotivní, dalo by se říci až triumfální oslava této branky, byla odpovědí velice nespokojeným domácím příznivcům. Domácí byli po vyrovnávací brance zaskočeni a naši se dostali zpět do hry. V osmdesáté páté minutě po rozehrání rohového kopu byl domácím hráčem v malém vápně zezadu nemilosrdně sražen náš hráč a nařízenou penaltu Šťastný bezpečně proměnil a dokonal tak pro nás nečekaný obrat utkání. Tentokrát již domácí příznivci a celá domácí lavička rozhodčímu netleskali, ba naopak jej častovali hrubými urážkami. Ve zbylém času již naši vítězství nepustili.

První poločas možno hodnotit jako vyrovnaný s využitím jedné gólové příležitosti domácích po naší chybě. Druhý poločas byl ve znamení postupného zvyšování tlaku domácích. Jejich koncovka byla žalostná, kdy většinou mířili vedle naší branky, a když ji trefili, zakročil náš brankář. Po vyrovnávací brance jako by domácím došel dech a frustrace ztracením téměř vyhraného zápasu se projevila zbytečným penaltovým zákrokem v závěru utkání. Pochvalu zaslouží celé mužstvo za bojovný výkon, který byl patrný zejména v závěru utkání, a když je podpořený výbornými individuálními výkony, je vítězství zasloužené.