TJ Sokol Putim – SK Mirovice 5 : 3, poločas 3 : 2.

28.10.2017

Sestava: Staník – Adam Klimeš, Nousek, Smola, Houdek – Šteier(70 Vlach), Kačírek (68 Pichlík), Šťastný, Petráš – Šitner, Bican.

Trenér: Martin Souhrada.

Branky: Bican 2, Šťastný 2, Šitner.

Naši začali lépe, v patnácté minutě jsme se dočkali zaslouženého vedení po chybě hostujícího brankáře, když Bican otevřel brankový účet utkání. Jenže za minutu bylo vyrovnáno a to tentokrát po chybě našeho brankáře. V dvacáté osmé minutě se dokonce hosté ujali vedení, kterého si užili pouze dvě minuty, když Šťastný z trestného kopu vyrovnal a za další minutu Šitner tvrdou střelou k tyči prostřelil hostujícího brankáře a vrátil opět vedení zápasu na naši stranu.

Druhý poločas začal v duchu prvého. Když v šedesáté minutě zvýšil Šťastný hlavou po pěkné akci na 4 : 2, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto, jenže v sedmdesáté minutě, po nedorozumění našich obránců, snížili hosté na rozdíl jediné branky a schylovalo se k zdramatizování závěru utkání. V sedmdesáté třetí minutě po další vydařené akci naši žádné drama nepřipustili a Bican definitivně stanovil konečný výsledek.

Zasloužené vítězství našeho mužstva, zlepšený pohyb i kombinace a důraznější napadání, to byl klíč k dnešnímu vítězství. Opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb v zadní řadě a soupeř tyto trestal. Neproměňováním vyložených příležitostí jsme svědky i v daleko vyšších soutěžích, to prostě k fotbalu patří. Když se vyhraje, netřeba si z nich dělat těžkou hlavu, a opačně si ji mohou jen „podrbat“. Dnes neproměňování vyložených příležitostí skončilo nerozhodně a přesto je výsledek jednoznačný.