TJ Osek B – TJ Sokol Putim 5 : 2, poločas 2 : 1.

7.11.2017

Sestava: Staník – Sup, Nousek, Adam Klimeš, Houdek – Kačírek (46 Souhrada), Šteier, Ťťrastný, Petráš - Bican, Šitner.

Trenér: Milan Satrapa.

Branky: Šitner 2.

Jedenáctá minuta. Tradiční situace: rohový kop, chyba obrany a brankáře a domácí se ujímají vedení. V šestnácté minutě Petráš vybojoval míč, předal Šťastnému, ten vysunul Šitnera, který obešel i brankáře a vyrovnal do prázdné branky. Ve dvacáté páté minutě náš brankář zlikvidoval samostatný útok. V třicáté páté minutě opět obrana chybovala a domácí se znovu ujali vedení. První poločas vyhráli domácí, ačkoli jsme měli vyhrávat my nejméně o dvě branky.

Ve čtyřicáté sedmé minutě náš brankář pouze před sebe vyrazil průměrnou střelu a domácí útočník pohodlně zvýšil na 3 : 1. V padesáté třetí minutě padla čtvrtá branka z nařízené penalty, která znamenala definitivní konec a zmařené naděje na jakýkoli zvrat. Nic na tomto nezměnilo ani snížení druhou Šitnerovo brankou v šedesáté minutě. Za dalších deset minut byl zmar dokonán. Druhá penalta a potupná pátá branka daly konečnému výsledku podobu debaklu.

Co dodat: první poločas si dovolím tvrdit, že jsme byli lepším mužstvem, měli jsme více příležitostí, které jsme neproměnili, a domácí, posilněni z poloviny hráči „A“ mužstva, jednoduše potrestali tradiční chyby našich. Co se stalo s hlavami některých našich hráčů v druhém poločasu je jen těžko vysvětlitelné. Jedině rychle inkasovaný gól na začátku druhého poločasu by toho mohl být příčinou. Dalo by se říci, že jsme si všech pět gólů dali sami. Je zajímavé sledovat reakce některých hráčů: většina ví, co by každý spoluhráč měl dělat a jak hrát, ale k sobě jsou slepí. Pomalý pohyb, pohodlnost, riziko obětování se jsou v osobních soubojích nulové. Jeden, dva, tři, možná čtyři hráči s jiným přístupem to nezachrání. Udělá trenér v posledním utkání v Kovářově nějakou rošádu, nebo vše zůstane při starém?