TJ Sokol Putim – FC Chyšky 4 : 3, poločas 3 : 1

7.5.2018

Sestava: Vlach – Jirsa, Smola, Souhrada Martin, Kačírek – Petráš, Holan, Šťastný, Sup – Bican (70 Volavka), Šteier.

Trenér: Milan Satrapa.

Branky: Šteier 2, Bican, Sup.

Tentokrát jsme úvod zápasu začali dobře a v osmé minutě po pěkném centru Jirsy otevřel skóre utkání Bican, který hlavou přesně zakončil. Ve dvanácté minutě Holan krásně uvolnil Šteiera, který sám proti hostujícímu brankáři nezaváhal a zvýšil na dvoubrankové vedení. V dvacáté páté minutě se podařilo hostům snížit na 2 : 1. Hned z následujícího útoku Šteier po pěkném uvolnění, tentokrát od aktivně hrajícího Jirsy, opět sám proti hostujícímu brankáři přesnou střelou vrátil našim vedení o dvě branky. Takto skončil i první poločas, ve kterém jsme byli lepším družstvem.

V druhém poločasu v padesáté osmé minutě zahrál v tísni hostující brankář rukou mimo velké vápno a musel předčasně opustit hrací plochu. Jenže hostům se podařilo v šedesáté minutě po rozehrání rohového kopu snížit. Za dalších pět minut Šteier uvolnil Supa, který obešel i brankáře a zakončil do prázdné branky. V poslední minutě se hostům opět po rozehrání rohového kopu ze skrumáže před naší brankou podařilo skórovat a upravit konečný výsledek na 4 : 3.

Co říci k utkání: zasloužená výhra. První poločas, hlavně úvodní půl hodina byla jasně v režii našich hráčů a zde byl položen základ k vítězství. Hru v druhém poločasu ovlivnilo vyloučení hostujícího brankáře. Jak už to tak ve fotbalu chodí, vyloučení jednoho z hráčů bývá impulzem k většímu semknutí mužstva a paradoxně je větší bojovností zcela nahrazen a výhoda jednoho hráče navíc jako by nebyla. I proto byl druhý poločas vyrovnaný. Naši si prakticky průběžně po celé utkání udržovali dvoubrankový náskok a vítězství si po dobrém výkonu vzít nenechali.