TJ Sokol Putim – TJ Osek B 10 : 1, poločas 6 : 0

20.6.2018

Sestava: Vlach – Sup, Nousek, Basaraba, Kačírek (46 Jirsa) – Petráš, Šťastný, Holan, Souhrada Martin (46 Volavka) – Bican, Šteier.

Trenér: Milan Satrapa.

Branky: Bican 5, Šteier 2, Šťastný, Sup, Volavka.

Už v sedmé minutě jsme se ujali vedení, po rozehrání rohového kopu Šťastným otevřel Bican hlavou střelecký koncert. V patnácté minutě rozehrál pěknou akci Nousek, přes Kačírka se míč dostal k Šteierovi a ten přidal druhou branku. Ve dvacáté minutě Bican po krásné přihrávce od Martina Souhrady přidal třetí branku a za dalších pět minut nastřelil Šteier hostujícího brankáře a odražený míč uklidil Bican do prázdné branky. V třicáté páté minutě Basaraba pěknou kolmicí vysunul Šťastného a ten sám proti brankáři přidal již pátou branku. Ve čtyřicáté minutě opět Bican po Souhradově nahrávce uzavřel poločasové skóre šestou brankou.

Druhý poločas začal ve stylu prvního. Hned po rozehrání v čtyřicáté šesté minutě vysunul Šťastný Supa, který sám proti hostujícímu brankáři zakončil k tyči a za dalších pět minut opět Šťasný, tentokrát poslal do úniku Volavku, který dal svůj premiérový gól. Hned minutu na to přidal Šteier již devátý gól do hostující branky. V následující půl hodině jakoby naši hráči již ani branky dávat nechtěli, jen si s míčem pohrávali, předváděli svoji dominanci a nechali vyniknout i svého brankáře. I zželelo se hlavnímu rozhodčímu hostujících hráčů a po velmi přísně nařízené penaltě v sedmdesáté minutě přidali hosté svůj čestný gól. Třešničku na pomyslný dort v utkání nasadil v osmdesáté páté minutě Bican svoji pátou a celkově desátou brankou.
Co dodat: neškodný, odevzdaný soupeř, s chutí hrající domácí, kteří v rozmezí 15. – 50. minuty, každých pět minut přidávali branku na rychle narůstající skóre utkání. Nutno vyzdvihnout střeleckou pohotovost a potenci Jirky Bicana, jehož vstřelených pět branek v utkání zůstane asi na dlouhou dobu nepřekonatelné.

Co říci závěrem soutěže: po loňském premiérovém startu v nejnižší krajské soutěži a celkovém pátém místě, pravděpodobně ani v nejlepším snu nenapadlo nikoho z nás, že v druhém roce účinkování skončíme celkově na druhém místě. Nebyla vždy taková pohoda jako v závěru soutěže. Nebudu zbytečně pitvat mrzuté ztráty v samém závěru některých utkání a nepovedené zápasy. Jak praví přísloví: „Konec dobrý, všechno dobré“. Proto se radujme z výborného umístnění a nenechme si tuto radost zkazit zbytečnostmi. Závěrem nutno bez rozdílu poděkovat, poděkovat všem, kteří přispěli svoji prací k tomuto krásnému výsledku.