Jak jsem to viděl

TJ Sokol Putim – Slávia České Budějovice 3 : 3, poločas 2 : 1, na penalty 10 :11.

9.8.2016

Po třech přípravných zápasech, přichází první soutěžní utkání, a to pohárové. Soupeř z Českých Budějovic, účastník I. A soutěže, měl prověřit naše hráče před nastávající sezonou.

Začátek utkání z pohledu našeho mužstva byl v očekávání náporu hostů a odpovídalo tomu i rozestavění 4 – 5 – 1. Hosté sice kombinovali ve středu hřiště, ale proti soustředěné obraně si žádnou příležitost k ohrožení naší branky nevypracovali. Naopak ve dvanácté minutě byla nařízena penalta po faulu v pokutovém území, kterou Martin Souhrada bezpečně proměnil. Za dalších deset minut jsme vedli 2 : 0, když po zdařilé akci hosté odvrátili pouze na rohový kop, po jehož rozehrání vstřelil hlavou Pekárek druhou branku. V této fázi utkání byli naši lepším mužstvem, dobrou kombinací si vytvářeli příležitosti a nastřelením pravé konstrukce branky jsme mohli i navýšit skóre. Ve třicáté minutě hosté po rohovém kopu snížili na 2 : 1 a ještě do přestávky se snažili zvýšenou aktivitou vyrovnat, což se jim nepovedlo. Vyrovnání se dočkali dvacet minut po odehrání druhého poločasu a oproti prvnímu byli v této fázi utkání lepší hosté s viditelnou snahou rozhodnout utkání. Jenže v sedmdesáté páté minutě po druhé žluté kartě byl vyloučen hostující hráč a ještě byl vykázán mimo hřiště asistent trenéra. Zápas se tímto vyrovnal a utkání spělo do penaltového rozstřelu. V devadesáté minutě po sporné „malé domů“ hostující brankář míč chytil, byl nařízen nepřímý trestný kop a Basaraba po přiťuknutí Souhrady prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Z nečekaného vedení jsme se neradovali dlouho. Z následného protiútoku hosté tvrdě vystřelili, náš brankář střelu neudržel a hbitý hostující útočník dorážkou upravil na zaslouženou remízu, takže utkání nakonec k penaltovému rozstřelu stejně dospělo. V nekonečném rozstřelu se vystřídalo dvaadvacet hráčů. Rozhodla až jedenáctá série brankářů, náš neproměnil, hostující ano, čímž zajistil vítězství a postup do dalšího kola hostům z Českých Budějovic.

Vyrovnané utkání s příležitostmi na obou stranách s dramatickou koncovkou. Z pohledu našeho mužstva výborná generálka na nadcházející sezónu, zjištění, že mohou uspět i se silnějšími soupeři, vhodné doplnění novými hráči nám dává naději, že bychom nemuseli hrát roli outsidera a mohli se těšit na pohledná utkání.

Branky: Souhrada (PK), Pekárek, Basaraba.
Sestava: Vlach – Adam Klimeš, Basaraba, Hynouš, Josef Klimeš – Kačírek, Pekárek (60 Hrdlička), Holan, Souhrada, Petráš – Sleza.