Fotbalové hřiště plné dětí z mateřských školek

27.9.2016

O úterním dopoledni 27. září se místní sportovní hřiště jen hemžilo dětmi.

Putim. Přijelo celkem 124 dětí z mateřských škol z Dobeve, Hradiště, Kestřan, Putimi a písecké Zeyerovy ulice.

Konala se zde totiž akce Fotbalové asociace České republiky s názvem Měsíc náborů. Touto formou se snaží vyhledávat talenty, seznamovat děti již v mateřských školách s fotbalem a vzbudit o něj zájem. Do akce má možnost se přihlásit každý fotbalový oddíl. V úterý ho pořádala ve svém sportovním areálu TJ Sokol Putim ve spolupráci s OU Putim.

Celá hrací plocha byla rozdělena do několika sektorů, ve kterých si děti vyzkoušely různá úskalí fotbalové hry. Postupně je dvanáct starších žáků FC Písek z osmých a devátých sportovních tříd T. G. M. z Písku a pět trenérů mládeže z již jmenovaného píseckého oddílu seznamovalo se základy fotbalové abecedy. Už jenom transfer všech dětí si vyžádal náročnou organizaci pořadatelů i zajištění malého občerstvení. Spokojené a rozjařené úsměvy dětí, ale i pochvala od paní učitelek vyjádřily však spokojenost s vyvedenou akcí.

Václav Pixa, TJ Sokol Putim