TJ Sokol Putim – TJ Božetice 3 : 2, poločas 2 : 0

8.4.2017

Sestava: Staník – Adam Klimeš, Houdek, Josef Klimeš, Sup – Šteier, Holan, Souhrada, Pekárek – Bican (87 Rejlek), Petráš.

Trenér: Jiří Peroutka.

Branky: Pekárek, Petráš, Bican.

Úvodní čtvrthodina patřila našim a korunovali ji v patnácté minutě první brankou po rohovém kopu Holana přes Bicana k Pekárkovi, který uklidil míč tam, kde ho vídáme nejraději. Dále jsme hráli svoji hru a v třicáté minutě dnes velice aktivní Petráš z rychlého protiútoku slabší ranou prostřelil i vyběhnuvšího brankáře hostů a zvýšil na 2 : 0. I nadále jsme byli aktivnější a v třicáté sedmé minutě hostující brankář vyrazil krásnou Holanovu ránu asi z dvaceti pěti metrů k tyči z trestného kopu. V této fázi utkání až do konce poločasu jsme byli lepším mužstvem.
Druhý poločas jsme uspokojeni vývojem zápasu začali vlažně, ale přesto jsme měli v šedesáté a v šedesáté prvé minutě dvě jasné příležitosti ke skórování a rozhodnutí utkání. Tyto jsme nevyužili a přišel trest, kdy hosté v šedesáté třetí minutě snížili po ne příliš dobré spolupráci naší obrany na 2 : 1. Za sedm minut po špatném odkopnutí hostující obrany se míč dostal k Bicanovi, a ten z úrovně velkého vápna krásnou střelou vrátil naše vedení opět o dvě branky. Jenže dalších sedm minut na to, po závaru před naší brankou, hosté opět snížili na rozdíl jediné branky. Od této chvíle se hosté snažili vyrovnat, ale proti této snaze se postavil výborným reflexivním zákrokem náš brankář. Naši se zase snažili rozhodnout o vítězství. Utkání bylo v této fázi vyrovnané, snaha obou mužstev vyšla na prázdno a skóre se do konce zápasu nezměnilo.

Po prvním poločasu vypadalo utkání na poklidnou výhru našich. Po neproměněných příležitostech a snížení hostů nabil zápas na dramatičnosti. Druhý poločas lze hodnotit jako vyrovnaný. Celkově bych naše vítězství považoval za zasloužené a velmi důležité pro další utkání s družstvy z horní poloviny tabulky.