TJ Sokol Putim – FC Mirovice 2 : 2, poločas 1 : 0.

30.3.2019

Sestava: Vlach Tomáš – Kačírek Jaroslav, Basaraba, Houdek, Vlach Matěj – Maxa, Vierer, Souhrada Martin, Kačírek Jan – Nousek, Holan.

Trenér: Martin Souhrada.

Branky: Nousek, Basaraba (pk).

Obě mužstva začala utkání opatrně. Mirovičtí s omlazeným mužstvem měli optickou převahu a kombinovali ve středu hrací plochy, ale brankové příležitosti si nevytvářeli. Naši v tradiční sestavě čekali na svoji příležitost. Ta přišla v třicáté páté minutě, když Holan krásným pasem za obranu vysunul Nouska a ten nezaváhal a otevřel skóre utkání. Do konce poločasu pokračovala hra ve stejném duchu.

Druhý poločas začali hosté aktivněji a po patnácti minutách se jim podařilo z rohového kopu vyrovnat. Povzbuzeni brankou chtěli utkání rozhodnout. I domácí si uvědomili nebezpečí a rovněž zvýšili aktivitu. V této fázi měl zápas svižné tempo s příležitostmi na obou stranách. V osmdesáté páté minutě opět zafungovalo známé přísloví „nedáš – dostaneš“. Po nevyužití slibného úniku jsme z nenápadné akce inkasovali. V předposlední minutě po rozehrání rohového kopu domácími, byl hostujícím obráncem nesmyslně rukama sražen nabíhající záložník a rozhodčímu nezbývalo, než ukázat na značku pokutového kopu. Basaraba tvrdou ranou zajistil tolik potřebný bod.
Co dodat: pohledné utkání se silným soupeřem z čela tabulky. Po výborně odehraném prvním poločasu, přišlo ve druhém rozuzlení zápasu s možnostmi na obou stranách. V závěrečné pětiminutovce měli k vítězství nejprve blíže hosté. Naši hráči zaslouží velikou pochvalu za to, že bojovali do poslední minuty a odměnou jim byla vyrovnávací branka. I když hostům patřil střed hřiště, našim více brankových příležitostí, mohou paradoxně oba soupeři bědovat nad ztracenými dvěma boby.