Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/sokolputim.cz/htdocs/www/include/index_web.php on line 29
Jak jsem to viděl

AFK Smetanova Lhota – TJ Sokol Putim 2 : 3, poločas 1 : 1.

13.8.2016

K premiérovému soutěžnímu utkání v I. B třídy mužů skupiny C jsme zajížděli na horkou půdu do Smetanovy Lhoty.

Branky: Pekárek, Basaraba, Sleza.

Sestava: Staník – Adam Klimeš, Hynouš, Basaraba, Josef Klimeš – Kačírek, Pekárek, Souhrada, Petráš (70 Hrdlička) – Vlach (75 Rejlek), Sleza.

Trenér: Jiří Peroutka

Utkání jsme dobře začali a z prvního útoku jsme nastřelili horní konstrukci branky. Byli to však domácí, kteří šli v páté minutě do vedení. Vyrovnání a premiérové branky jsme se dočkali po čtvrthodině hry, kdy Pekárek jemným obstřelením překonal domácího brankáře. Obě mužstva se snažila do poločasu strhnout vedení na svoji stranu, ale zůstalo jenom při snaze. Druhý poločas vyšel lépe domácím, kteří šli v šedesáté páté minutě do vedení. Po vstřelení branky byli domácí lepším mužstvem a mohli přidat i další. Ani naši hráči nezůstali pozadu. Na zmařené vyložené šance jsme vyhráli pět ku třem. Rozuzlení zápasu přišlo tři minuty před koncem, kdy se naši hráči snažili ze všech sil vyrovnat a nutno dodat, že jim k tomu nahrálo i vystřídání středního robustního útočníka který byl neustálým nebezpečím pro naši obranu. Trenér přeskupil obranu na tři hráče a Basarabu vyslal do útoku, který také v osmdesáté osmé minutě vyrovnal. Nevídaná vůle po vítězství se našim hráčům vyplatila a byl to opět Basaraba, který přihrál Slezovi a v osmdesáté deváté minutě byl dokonán nečekaný ale šťastně zasloužený obrat.

Utkání lze hodnotit jako vyrovnané s vyloženými příležitostmi na obou stranách. Nechat si dát v závěrečných dvou minutách dvě branky nebude určitě chyba rozhodčího, ale spíše chyba domácích hráčů, což si ovšem někteří domácí příznivci těžko přiznávají a své vulgární nadávky směřovali na nesprávného adresáta.

Václav Pixa

Naši partneři