Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/sokolputim.cz/htdocs/www/include/index_web.php on line 29
Jak jsem to viděl

TJ Sokol Putim – TJ Sokol Bělčice 4 : 3, poločas 1 : 2

3.9.2016

Bělčičtí začali utkání dobře, naši se v úvodu bránili a žádnou příležitost ke vstřelení branky si nevytvořili.

V patnácté minutě se hosté ujali vedení po chybě naší obrany. Za deset minut po hezké kombinační akci vyrovnal Sup do odkryté branky. Od této chvíle jsme ožili, začali lépe přihrávat, častěji ohrožovat soupeřovu branku. Jenže ve třicáté minutě opět zbytečná chyba obrany ve zmatku před vlastní brankou, nedůrazný odkop a hosté zvýšili na 1 : 2. V této fázi utkání měli navrch hosté, ale do poločasu se skóre neměnilo. Druhý poločas jsme začali náporem a po třech minutách vyrovnal opět Sup tentokrát po chybě hostující obrany a následné skrumáži před brankou. V této fázi utkání byli lepším mužstvem naši hráči. V šedesáté páté minutě po faulu na hranici pokutového území z následného trestného kopu Basaraba tvrdou střelou zvýšil na 3 : 2 a otočil skóre utkání ve prospěch našeho celku. V sedmdesáté minutě při zvýšené aktivitě, se hostům po rohovém kopu podařilo vyrovnat, když odražený míč umístnil přesně k pravé tyči jejich volný hráč. V následujících minutách měli hosté ještě dvě dobré příležitosti ke skórování, ale svojí liknavostí a nerozhodností umožnili nechat vyniknout našeho brankáře, který svojí pohotovostí obě akce zneškodnil. A jak už to ve fotbale chodí, opět se potvrdilo staré známé „nedáš, dostaneš“, v osmdesáté páté minutě byl po úniku v pokutovém území nedovoleně zastaven náš útočník a Basaraba opět tvrdou umístněnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Taktickou hrou na polovině hostů si naši vítězství uhájili.

Oproti utkání v Božeticích naši hráči bojovali, a i když se v určitých fázích zápasu nedařilo, byla opět vidět vůle po vítězství a odčinění tohoto nevydařeného utkání. Nutno dodat, že jim k vítězství velkou měrou přispěli hostující hráči svoji nedisciplinovaností, neustálým komentováním každého hvizdu rozhodčího, které postupem času stupňovaly a v závěrečné fázi utkání byly až neúnosné. Toto je spolehlivý návod jak prohrát vyhraný zápas. Jen díky klidu a pevným nervům hlavního rozhodčího dohráli v plném počtu. Vždy zůstávám v němém úžasu nad tím, jak si někteří účastníci fotbalových utkání nejsou schopni přiznat svůj vlastní podíl viny na prohraném utkání a hledají příčinu všude jinde, jen ne na sobě.

Sestava: Staník – Adam Klimeš (88 Hrdlička), Hynouš, Basaraba, Josef Klimeš (46 Jirsa) – Kačírek (84 Vlach), Sleza, Souhrada, Pekárek, Petráš – Sup.

Trenér: Jiří Peroutka.

Branky: Sup 2, Basaraba 2.

Václav Pixa

Naši partneři