Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/sokolputim.cz/htdocs/www/include/index_web.php on line 29
Jak jsem to viděl

TJ Sokol Putim – AFK Smetanova Lhota 6 : 1, poločas 4 : 1.

25.3.2017

Po šesti přípravných zápasech, kdy jsme čtyřikrát prohráli, jednou vyhráli a remizovali, jsme nastupovali k prvnímu odvetnému utkání s obavami, jak se tyto ne příliš lichotivé výsledky sehrané na umělé trávě, ale s kvalitními soupeři, projeví.

Tyto obavy byly od začátku utkání rozmetány. Od úvodního rozehrání jsme byli lepším mužstvem. Už ve čtvrté minutě po nedovoleném zákroku hostující obrany nařízenou penaltu bezpečně proměnil nováček v našem mužstvu Stanislav Šteier ve vedoucí a zároveň první soutěžní branku nové sezóny. Pekárek hned v osmé minutě přidal druhý gól. Přísně nařízenou penaltu proti našim v desáté minutě svým typickým způsobem zneškodnil brankář Staník. Nadále jsme pokračovali v nátlakové hře. Ve dvacáté třetí minutě, po jednom z četných rohových kopů, které výborně rozehrával Holan, Pekárek zvýšil hlavou na 3 : 0. Rychlé vedení o tři branky, se projevilo v podvědomí našich hráčů, z čehož pramenilo i nedorozumění ve třicáté páté minutě, kdy hosté snížili na 3 : 1. Inkasovaná branka naše hráče probudila z letargie a opět převzali iniciativu, která vyústila „gólem do šatny“ ve čtyřicáté čtvrté minutě, kdy Jirsa po pěkné akci a nezištné přihrávce od Šteiera přidal čtvrtý gól.

Do druhého poločasu provedl trenér trojnásobné střídání. Trvalo tak deset minut než jsme se s touto změnou vypořádali a utkání bylo v této fázi vyrovnané. Definitivní uklidnění přinesla šedesátá minuta, kdy Šteier po pohledné akci se Supem vstřelil pátou branku. V této fázi zápasu jsme byli opět lepším mužstvem. Brankový účet uzavřel Pekárek po chybě hostující obrany, kdy obehrál i brankáře a do prázdné branky přidal svojí třetí branku a šestou v soupeřově síti.

Utkání bylo jednoznačnou záležitostí našeho mužstva a odpovídalo postavení v tabulce, kdy se obě mužstva nacházejí na jejím opačném pólu.

Sestava: Staník – Adam Klimeš, Jirsa (46 Hynouš), Houdek, Josef Klimeš – Rejlek (46 Kačírek), Pekárek, Holan, Petráš (70 Souhrada) – Bican (46 Sup), Šteier.

Trenér: Jiří Peroutka

Branky: Pekárek 3, Šteier 2, Jirsa.

Václav Pixa

Naši partneři