Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/web/sokolputim.cz/htdocs/www/include/index_web.php on line 29
Jak jsem to viděl

TJ Sokol Putim – FK Junior Strakonice 4 : 2, poločas 3 : 2.

24.4.2017

Pohledné utkání s kvalitním soupeřem.

Sestava: Hála – Sup, Nousek, Houdek (85 Kačírek), Josef Klimeš – Šteier, Holan, Souhrada, Petráš (88 Vlach) – Bican, Pekárek (70 Rejlek).

Branky: Bican 3, Souhrada.

Utkání jsme začali aktivně, už v páté minutě využil Bican nedorozumění mezi hostujícím obráncem a brankářem ke vstřelení první branky. Tato branka také určila celý ráz utkání. Hosté odpověděli zvýšenou aktivitou a naši vycházeli ze zajištěné obrany. Ve dvacáté minutě po rohovém kopu se podařilo strakonickým vyrovnat. Po dalších pěti minutách jsme si vzali vedení zpět, kdy se po rozehrání trestného kopu dostal míč k Bicanovi, který se pomalu vrací k svoji někdejší roli v mužstvu vstřelením druhé branky. V těchto fázích zápasu jsme byli lepším družstvem, což vyvrcholilo v třicáté osmé minutě nejhezčí akcí utkání, kdy po individuálním průniku nahrál Holan volnému Souhradovi, který umístněnou ranou zvýšil na velmi nadějných 3 : 1. Jenže, po zbytečné ztrátě míče, se hostům ve čtyřicáté čtvrté minutě podařilo snížit a zápas zdramatizovat před odchodem do kabin.

Druhý poločas začal pro fotbal za velmi nepříznivého počasí, studený ostrý vítr s intenzivním deštěm jakoby nutil hráče k většímu pohybu, a proto mělo utkání patřičné tempo od začátku poločasu. Hosté se snažili o vyrovnání, naši pozorně bránili a čekali na svoji příležitost, která přišla. V padesáté páté minutě, po chybném rozehrání v tísni, následovala rychlá přihrávka do rozhozené obrany na Bicana. Ten svým třetím gólem v dnešním utkání by se mohl vrátit ke své střelecké potenci. Strakoničtí se ještě snažili o změnu výsledku, jenže když tvrdou ránu směřující pod horní konstrukci branky vytěsnil náš brankář na rohový kop, začala jejich aktivita pomalu opadat a postupně se smiřovali s prohrou. Naši hráči trpělivou a soustředěnou obranou již změnu skóre nedopustili, mohli slavit zasloužené vítězství.

Co dodat: za nepříliš příznivého počasí velmi pohledné utkání s kvalitním soupeřem. Výborný kolektivní výkon našeho mužstva a dodržování stanovené taktiky trenérem, to je hlavní klíč k dnešnímu vítězství a troufnu si říci i k odčinění kolapsu z Bělčic. Budou-li hráči ochotni opakovat nasazení a výkon na hranici svých možností, můžeme se jen těšit na další následující zápasy.

Václav Pixa

Naši partneři